Jaká je vaše nejranější vzpomínka na nějakou lumpárnu, které jste se zúčastnili?

Zapomeňte na všechny ty nudné a zapomenuté vzpomínky na dětství. Dnes se budeme zabývat něčím, co nás všechny spojuje – lumpárnami. Jaká je vaše nejranější vzpomínka na jednu z nich? Tu, kterou si dodnes pamatujete a která vám dodává úsměv na tváři? Připravte se na nostalgickou cestu do minulosti a zavzpomínejte si s námi.

Zpětný pohled do dětství: Co si pamatujete ze svých lumpaření?

Kdo by nevzpomínal na své lumpaření z dětství? Ty chvíle, kdy jsme si hráli na škodu, byly jedny z nejzábavnějších. Co si z nich pamatujete?

Možná jste se s kamarády vydali do lesa a stavěli si tam chatu nebo jste ukradli nějakou sladkost v obchodě. Nebo jste se jenom bavili tím, že jste házeli kameny do řeky. Všechny tyto drobné škodolibosti mohou být dnes zdrojem nostalgie a úsměvu na tváři.

 • Pro mě bylo lumpaření spojeno s tajemstvím a adrenalinem. Vždycky jsem se těšila na novou škodolibost a zároveň jsem se bála, že mě někdo chytí.
 • Pamatujete si, jak jsme si hráli na policisty a zloděje? Bylo to jedno z mých nejoblíbenějších her a vždycky jsem chtěla být zlodějem.
 • Jednou jsme se s kamarády rozhodli splnit si sen a udělat si vlastní klub. Postavili jsme si chatu ze starých prken a pokrývek a vymysleli jsme si pravidla. Bylo to úžasné.

A co vy? Co si pamatujete ze svých lumpaření z dětství?

Vzpomínky na bezstarostné časy: Jaké lumpárny jste si v dětství užili?

Vzpomínky na dětství bývají plné radosti a bezstarostného života. Každý z nás si jistě pamatuje na nějakou tu lumpárnu, kterou jsme si v dětství užili. Některé z nich nás mohou rozesmát, jiné zase přivodí stud až za ušima. Při vzpomínce na tyto chvíle můžeme prožít nezapomenutelné okamžiky.

 • Jednou z mých největších lumpáren bylo, když jsem se rozhodla, že si „půjčím“ mamčin mobil a půjdu s ním hrát ven se svými kamarády. Nicméně jsem nečekala, že mi zavolá mamčin šéf a já nevím, co mám dělat. Rozhodla jsem se nezvedat, ale kamarádky mě přemluvily a já nakonec telefon zvedla. Výsledek? Šéf měl otcovský tón a já se cítila hrozně.
 • Další lumpárna, kterou si pamatuji, byla, když jsem se s kamarádkou rozhodly, že si „půjčíme“ několik cukrovinek z obchodu. Doma jsme se snažily vyloupit cukrovinky z obalu, aby to nevypadalo, že jsme si něco vzaly. Nicméně když jsem se ráno probudila, zjistila jsem, že mám celé zuby zbarvené na modro. Byla jsem vyděšená, že mě rodiče chytí a já dostanu křivdu. Nakonec se ale vše vyřešilo, aniž bych dostala trest.

Tyto a mnohé další lumpárny jsou pro mě nezapomenutelné zážitky z dětství. Pamatuji si je s úsměvem na tváři a ráda si na ně vzpomínám. A co vy? Jaké lumpárny jste si v dětství užili?

Odvážné činy a nezbedné nápady: Jak jste se jako dítě bavili?

Určitě si pamatujete na to, jak jste se jako dítě bavili. Většinou to byly odvážné činy a nezbedné nápady. Někdy jste se chtěli stát superhrdinou, jindy zase zlodějem, který okrádá bohaté a dává si s nimi do parády. To všechno bylo součástí vašeho dětství a všichni to zažili.

Možná jste si stavěli pevnosti ze židlí a dek, nebo jste hráli na indiány a kovboje. Možná jste se snažili chytat žabky v rybníce, nebo jste se s kamarády honili po dvoře. A co takhle ty nezbedné nápady? Určitě jste někdy něco provedli, co jste neměli. Třeba jste si sundali zdičky a postavili z nich pevnost, nebo jste se snažili vylez na strom, když vám to rodiče zakázali. To všechno byly odvážné činy a nezbedné nápady, které vám zůstanou v paměti navždy.

 • Bavili jste se na hřišti s kamarády
 • Stavěli jste si pevnosti ze židlí a dek
 • Hráli jste na indiány a kovboje
 • Chytali jste žáby v rybníce
 • Honili jste se po dvoře
 • Sundali jste zdičky a postavili z nich pevnost
 • Snažili jste se vylez na strom, když vám to rodiče zakázali
 • Provedli jste něco, co jste neměli

Zábavné historky a příhody: Jaké lumpárny vás napadnou, když se ohlédnete zpět?

Možná vás napadne historka, kterou jste si jako dítě stále vyprávěli s vašimi sourozenci. Třeba jak jste se společně rozhodli, že zkrátíte čas a začnete hledat poklady v zahradě. Po hodinách hledání se vám podařilo najít zapomenutou krabičku s hračkami, kterou jste si dávno zapomněli. Jenže abyste udrželi svůj poklad v tajnosti, schováte ho vysoko na stromě před rodiči. Jenže zatímco jste byli všichni uvnitř a hráli si s novými hračkami, jeden z vás nešťastně zakřičel a prozradil, kde se poklad nachází. Vaši rodiče se smáli, ale zároveň byli rádi, že jste si našli nové hračky.

 • Být kreativním kuchařem – Snažili jste se někdy uvařit jídlo, i když vám chyběly některé ingredience? Jeden z našich nejlepších kousků byl, když jsme se rozhodli udělat palačinky, ale zjistili jsme, že nám chybí vejce. Místo toho jsme použili banán, což nakonec vytvořilo úžasnou chuť a strukturu jídla.
 • Nebezpečná hra na střeše – Když jsme byli děti, měli jsme zvyk hrát si na střeše našeho domu. Jednoho dne jsme se rozhodli hrát si na skákání přes střešní okno. Všechno šlo dobře, dokud jeden z nás neztratil rovnováhu a spadl dolů. Naštěstí se mu nic nestalo, ale od té doby jsme si dávali pozor na to, co hrajeme na střeše.

Ať už se jedná o klasickou kuličku či o nějakou větší lumpárnu, naše nejranější vzpomínky na tyto zážitky jsou nesmazatelné. Možná nás při nich napadlo, že jsme nezbední, ale dnes už víme, že byly pouze součástí našeho dětství. Takové zážitky nás utvářely a snažily se nás naučit, co je správné a co ne. Ať už jsou tyto vzpomínky pro nás pozitivní nebo negativní, jedno je jisté – jsou to vzpomínky, které nás provází celým životem.

Podobné články
Jaký byl váš nejvyšší úspěch ve škole?
cap, boy, smile

Každý z nás má své vlastní úspěchy, kterými se může pochlubit. Někdy se však stává, že se nám podaří dosáhnout Více

Jaké je být pradědečkem a babičkou?
smiling woman

Někdy se říká, že nejkrásnější věcí na stáří jsou vnoučata. Ale co teprve pravnoučata? Jaké to je být pradědečkem a Více

Máte nostalgickou vzpomínku na dětství?
vintage 1950s, pretty woman, vintage car

Kdo by nechtěl občas zavzpomínat na bezstarostné dětství plné radosti a neznámých dobrodružství? Každý z nás má nějakou tu vzpomínku, Více

Čím jsi chtěl být, až vyrosteš?
shallow focus photography of man in suit jacket's back

Máme toho plné zuby otázek typu "Co chceš dělat, až vyrosteš?" nebo "Když budeš velký/á, čím se chceš stát?" Zdá Více